SEN NOCY LETNIEJ 

Noc Świętojańska Wianki / Noc Kupały

HAPPENING ANTROPOLOGICZNY

Wszystkie Panny by chciały by właśnie w noc Kupały spełnić wielkie marzenie i poczuć w swojej dłoni kwiatu paproci drżenie. Podobnie też Panowie wszak jedno mają w głowie… by w Noc Kupały właśnie złe międzypłciowe waśnie Sen Nocy Letniej uśpił - przez rytuały i baśnie...

Wydarzenie powstanie z energii dwóch kręgów: Kobiecego i Męskiego.

Krąg Kobiet poprowadzi: Kasia Kordylewska.
Krąg Mężczyzn poprowadzi: Wojtek Eichelberger.

(Ci sami doświadczeni terapeuci i trenerzy, którzy między innymi od lat wspólnie prowadzą z męskie obozy “Wataha” w Bieszczadach.)

Jeśli Twe serce Ci podpowie po kwiat paproci wyprawę wskażemy drogę i pomożemy bo mamy już w tym wprawę.

Jeśli to Ci brzmi przyjemnie, coś porusza, przywołuje jeśli w głębi Twoja dusza już nieśmiało się raduje to się zapisz jak najszybciej by się duszy nie sprzeciwić. Zaangażuj się wraz z nami by Szekspira aż zadziwić! Stwórzmy coś czego nie było… by się filozofom śniło... 

SAN I KWIAT JEDNEJ NOCY

Zakwita raz, tylko raz, biały kwiat. Przez jedną noc pachnie tak! W tę noc Królowa Jednej Nocy ogląda świat… a Król przegląda się w Jej oczach.

Spotkamy się na łonie dziewiczej natury

Gdzie wilki uczą, jak czerpać z wolności a San sepleni pieśni o miłości.

Wkroczymy do świata archetypów Animy i Animusa. Wyruszymy w fascynującą podróż w poszukiwaniu symboli Matki, Ziemi, Jaskini, Łona, Joni, Życia i Śmierci, Kwitnienia i Gnicia, Dobroci i Surowości Natury. Wyjdziemy na spotkanie archetypów Ojca, Nieba, Słońca, Pioruna, Wiatru, Fallusa, Oręża, Czarodzieja i Księcia.

 

ŻEŃSKIE / MĘSKIE – RYTUAŁ POŁĄCZENIA

Przywołamy wszystkie żeńskie i męskie aspekty

– zwierzęta oraz rośliny mocy; spokój, pełnię i potencjał pasywności oraz skuteczność, twórczość i destrukcyjność aktywności. Będzie to podróż w głąb naszej psychiki oraz skrywanych w podświadomości pragnień.

Przywrócimy moc pradawnym rytuałom

– tak by mogły nas połączyć z żywiołami i obudzić żywiołowość w nas samych.

Pieśń poniesie dziewicza kraina:

W splątanym gaju rąk i nóg szepczemy słowa święte, jak szeptał kiedyś młody Bóg, bogini niepojętej – ole, ole, ole, ola, oli... bogini niepojętej…

KRĄG MĘŻCZYZN, KRĄG KOBIET I SAMOTNA WYPRAWA PO KWIAT PAPROCI

Przez dwa pełne dni i noce będziemy łączyć się z energią archetypów kobiecych/męskich – w dwóch osobnych kręgach - po to, by w końcu mogła dwa kręgi połączyć ta wyjątkowa noc, byśmy mogli odczuć, poza słowami i stereotypami prawdziwą jakość tego spotkania.

*

Nad brzegiem Sanu przywołamy zapomniane aspekty naszych dusz i oddamy nasze ciała wodzie – żeby przepływ radości na stałe zagościł w naszym życiu, w naszej kreatywności i seksualności.

Tej nocy doświadczymy po prostu pełnej mocy zwyczajnych przyjemności i doświadczeń zmysłowych – dobrego jedzenia, energii i soczystej zieleni pełni lata, oczyszczającej mocy żywej wody, ognia i spontanicznego tańca.

Nie wiemy czy Kupała imieniem Bogini czy Boga płodności Lecz wiemy bez najmniejszych nawet wątpliwości. Że bez Wody i Ognia, Ziemia jest bezpłodna, Bez ich jakże niełatwej lecz pięknej miłości.

Niech płonące wianki płyną rzeką hojnie - już więcej nie chcemy być na żadnej wojnie!

Zapraszamy więc z całego serca obydwa żywioły Panie i Panów - na Sen Nocy Letniej .

Kasia Kordylewska Wojtek Eichelberger

Jak przygotować się do warsztatów? 

Zabierz ze sobą białą koszulę albo białą sukienkę. Może starczy Ci czasu do czerwca, aby ją wyhaftować na tę okazję? Będzie to Twoja wyjątkowa szata – możesz coś na niej namalować albo napisać – np. wiersz albo słowa pieśni Twoje duszy. Pamiętaj, że Sobótka to wyjątkowy czas i dlatego przygotuj się do niego, jak do święta.

Zabierz z sobą też coś ciepłego na chłodne, bieszczadzkie wieczory. Swetry, koce, karimaty i śpiwory oraz sandały do chodzenia w wodzie. Może hamak? Haftowaną chustę? Pachnące olejki, kadzidełka, świece?

Nie zabieraj ze sobą!

chemicznych mydeł syntetycznych ani sztucznych pachnideł – będziemy w wyjątkowym, dzikim miejscu i chcemy zachować czystość od zapachów miasta... i rozbudzić zmysły.

Powracając do starych rytuałów wrócimy tego, co jest żywe i co ukształtowało naszą kulturę. Rytuały związane z rytmem przyrody oraz planet; zapachy natury, ciepła ziemie, bystra woda, letni wietrzyk i iskierki z ogniska lecące ku niebu. Wszystko to mam moc ożywiania naszych dusz, wyciszania umysłów oraz pobudzania ciał. Można przyjechać w parach, ze znajomymi lub samotnie.

Zapraszamy serdecznie!

Kasia Kordylewska i  Wojtek Eichelberger

Formularz kontaktowy

CENA

850 zł (opłata za warsztat, nocleg oraz posiłki)

Nr konta bankowego
92 2490 0005 0000 4000 4330 2774
Katarzyna Kordylewska

MIEJSCE

Krywe >>>

DATA

19 - 22. 6. 2019 

warsztat zaczyna się 19.6.2019 od 18:00 a kończy się 22.6.2019 o 12:00

KONTAKT

Kasia Kordylewska:

Tel: +420 739 472 216