logo fundacja wolf zone

FUNDACJA WOLF ZONE

Przywracamy człowieka naturze

Wilcza nawigacja przez życie

Fundacja Wolf Zone jest organizacją, która zrodziła się z pasji do ludzi, przyrody i idei, jakimi są rozwój człowieka i dobrostan naszej planety. Misją fundacji jest popularyzowanie wiedzy z zakresu rozwoju osobistego, psychologii, zdrowia i ekologii.

Fundacja, w ramach swojej działalności statutowej, prowadzi warsztaty oświatowe i edukacyjne, zajęcia terapeutyczne oraz rozwojowe, a także uczestniczy w procesie ochrony środowiska naturalnego poprzez propagowanie ekorozwoju. Nasze projekty edukacyjne kierujemy do osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Współpracujemy z psychologami, psychoterapeutami, trenerami, artystami oraz wolontariuszami.

Wolf Zone – Strefa Wilka, to miejsce, gdzie każdy może znaleźć wsparcie i zrozumienie, a także spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach i celach.

Nasze działania kierowane są nie tylko do ludzi, ale również do otaczającej nas przyrody, którą traktujemy z najwyższą troską i szacunkiem. W ten sposób tworzymy społeczność, która dąży do równowagi między człowiekiem i naturą.

Wolf Zone - Strefa Wilka

Strefa Wilka to dzika przestrzeń do odkrywania siebie, medytacji w samotności, terapii i treningu psychologii transpersonalnej. Miejsce w górach na pograniczu Słowacji, Polski i Ukrainy. Znajomość tego miejsca oznacza poznanie siebie. Wewnętrzna przestrzeń rezonuje z zewnętrzną. Inspirują tu gwiazdy i noc, tak jak głęboki las… Tu jest miejsce dla tych, którzy z szacunkiem doświadczają własnej natury i chcą do natury powrócić.

Krajobraz jaki nas otacza ciągle przypomina ten sprzed tysięcy lat, zanim człowiek zaczął go podbijać, cywilizować, a czasem nawet gwałcić. W głębokich lasach swobodnie wędrują wilki, niedźwiedzie, żubry, jelenie, dzikie konie huculskie i rysie. W strumieniach i rzekach żyją wydry, bobry, nad głowami krążą orły i bociany czarne. W nocy słyszymy pohukiwanie sów. Gwiaździste niebo nie jest zachmurzone sztucznymi światłami.

Na wzór postawy wilków

Tu, w ramach misji naszej fundacji, pracujemy na rzecz przywrócenia harmonii pomiędzy człowiekiem i naturą. Człowiekiem i światem… Stworzyliśmy m.in. cykl warsztatów Wataha, w czasie których uczestnicy praktykują pełne zaangażowanie w życie, na wzór postawy wilków. Sednem metody jest świadome bycie w tym, co jest, tu i teraz…

Wilczy zen, niosąc ze sobą integrację ciała, psychiki i ducha jest jedyną metodą przenoszącą tradycję Zen do przestrzeni dziewiczego środowiska wilka, który jako naturalny mistrz uważności, jest symbolem absolutnego zaangażowania w życie. Jej wyjątkowość polega na przywracaniu człowieka naturze, człowiekowi zaś przywracając jego naturalny stan świadomości.

W ramach naszej działalności pracujemy również z dziećmi i młodzieżą, przygotowując i prowadząc obozy dla ojców z dziećmi. Istotą wszystkich naszych działań jest dążenie do harmonii pomiędzy człowiekiem i naturą. Tworzymy społeczność, dla której ochrona świata jaki znamy, przyrody i natury stanowią podstawowe wartości. Pracujemy z aktywistami klimatycznymi, trenerami i trenerkami, którzy wspierają nas w naszej misji pracy na rzecz świata żyjącego w spójności i równowadze…

O NAS

KASIA

Kasia Kordylewska

Jestem pomysłodawczynią i autorką programu Wilczej Zony. Kulturolożką, (UAM), Life Navigatorką (Integralna Psychoterapia Gestalt, The Art and Science of Coaching Erikson College International, Instytut NLP, Foundation for Shamanic Studies by Michael Harner). Certyfikowaną lektorką Metody Oddychania Integratywnego Zdeny Kmuničkovej. Współzałożycielką Instytutu Terapii Transpersonalnej w Pradze. Badam analogie pomiędzy zachowaniem wilczych watah, a życiem społecznym człowieka (w strukturach formalnych, np. w korporacjach). Aktywna w podróży donikąd. Jestem mamą dwójki dorosłych już dzieci oraz wielu projektów. W momencie mojego największego życiowego kryzysu, w ogromnym chaosie emocji i uczuć, w samym środku życiowej burzy, stojąc na wysokiej Skarpie w centrum miasta, poczułam wiatr wiejący od pola. Wiedziałam, że muszę podążać za tym odczuciem – jechać tam, skąd słyszę wołanie. “Skazać się” na samotność i na bezruch, który tam panuje. Na długie dni i noce, które miałam spędzić sama ze sobą, z dala od innych ludzi, obserwując wilki. I doświadczając metody leśnego kręgu, z której zrodził się pomysł na Wilczą Zonę, Watahę oraz Wolf Zen.

JURAS

Jerzy Łącki

Jestem absolwent SGH, Akademii Psychologii Przywództwa Jacka Santorskiego, a także programu Wataha. Studiuję psychologię społeczną. Jestem współzałożycielem Fundacji Wolf Zone. W ciągu 25 lat wspinania się po szczeblach korporacyjnej kariery, zwiedziłem świat – od Azji, przez Afrykę, po obydwie Ameryki. I zgubiłem dziką część siebie… Przez lata wydawało mi się, że szukam siebie, że siebie znam, że umiem się zatrzymać. Szukałem siebie w sportach ekstremalnych, Himalajach, żeglując przez Atlantyk. Przed kilkoma laty zacząłem uświadamiać sobie, że jednak coś jest nie tak, że biegnę już na złamanie karku… Kiedy dobiegłem w głuszę Bieszczad spotkałem na swojej drodze wspaniałych ludzi, wszystko zaczęło się zmieniać. Przeszedłem kilkuletni trening w „Wilczej Watasze”, świat zwolnił, ja zwolniłem. Wreszcie znowu spotkałem „swoje ja”, przez lata wypierane przez nie moje „super ja”. Życie zaczęło inaczej smakować. Poczułem dziki zew – tę część mnie, która czuje i marzy. To jeden z powodów, dla których angażuję się w projekty, „przywracające człowieka naturze”. Oddaję siebie i innych naturze. Świadomie do niej powracam i wspieram innych na tej drodze.

kontakt mailowy

Przekaż darowiznę

Darowizny przekazane Fundacji można odliczyć od podatku przy okazji wypełniania zeznania PIT.