WILCZA WYPRAWA

odkrywanie strategii silnego przywódcy

8 - 15. 9. 2018 WATAHA O (1 rocznik) nabór trwa

Warsztaty są przeznaczone dla pracowników, managerów, terapeutów, trenerów rozwoju osobistego i zawodowego, ale również dla wszystkich mężczyzn, którzy na co dzień odgrywają wiele najróżniejszych ról w społeczeństwie, rodzinie czy relacjach międzyludzkich. Warsztaty są również skierowane do wszystkich mężczyzn, którzy znaleźli odwagę, aby udać się w podróż prowadzącą do odkrycia samych siebie. Mężczyzn, którzy potrzebują prawdziwego odpoczynku. Podróżników, którzy odczuwają tęsknotę do absolutnej wolności.

W związku z żywym zainteresowaniem wilczymi wyprawami dla mężczyzn zdecydowałam zwołać trzecią Watahę. Niestety w tym roku nie będzie mógł w niej uczestniczyć Wojtek Eichelberger. Wojtek dołączy do uformowanej już Watahy w kolejnym sezonie tj. w roku 2019.

Pierwszy sezon jest przestrzenią, w której tworzy się Wataha – grupa, której członkowie uczą się współdziałać ze sobą w różnych, często niełatwych, zmieniających się warunkach. W trakcie tego procesu poznają siebie nawzajem wspierają się i inspirują. W tym sezonie Watahę „0” poprowadzę z Janem Baranem. Uczestnicy Watahy „0” zostają automatycznie wpisani na listę Watahy „3”, do której w 2019 roku dołączy Wojtek Eichelberger, by tak przygotowaną już grupę poprowadzić na “głęboką wodę...”

Program Watahy „0” pozostaje taki sam jak to mamy w zwyczaju dla pierwszego rocznika. 

TROPEM WILKA

Droga poprowadzi przez leśne ostępy, przez pograniczne pasmo zachodniej części polskich Bieszczad. Cicha wędrówka śladami wilków umożliwi przekierowanie uwagi z bodźców zewnętrznych na wewnętrzne doznania. Umożliwi odkrycie drogi do wewnętrznego samouświadomienia i poznawania siebie samego jako osoby, która w sposób naturalny może kreować swoje życie. Wędrówka w dzikiej okolicy, w bliskości miejsc, gdzie występują wilki, przyniesie Ci wyciszenie, wzmocnienie swojego ja i bezcenną introspekcję swojej własnej egzystencji.

DLACZEGO?

Pełne przygód wędrówki, w trakcie których będziemy badać nieznane tereny pośród dzikiej przyrody, pozwolą nam odkryć niezbadane obszary wewnątrz nas samych. Miejsca, gdzie nikt nam nie przeszkadza; w których jesteśmy przekierowani do strefy wewnętrznego spokoju; którędy możemy wkroczyć w przestrzeń, w której możemy liczyć tylko na samego siebie; gdzie ponosimy pełną odpowiedzialność za samego siebie i uczymy się, jak samemu kreować nowe życiowe sytuacje.

Jednocześnie jesteśmy bezpieczni, jako część stada, które przy codziennych wspólnych rytuałach rozpalania ogniska i przygotowywania pożywienia, kreuje przestrzeń współistnienia i wzajemnego wsparcia, gdzie każdy posiada swe własne, jemu przypisane, tak samo ważne miejsce. Mieć wilka we własnych myślach oznacza wziąć głęboki oddech, marzyć o wolności i być otwartym na wszelkie możliwości. Podczas magicznych spotkań z dziewiczą przyrodą, podziwiając nieoczekiwane widoki na doliny, przypominamy sobie własne sny i coraz wyraźniej uświadamiamy sobie własne marzenia.

Uczymy się, jak wyznaczać dogłębne cele. Wędrówka po śladach wilka oznacza podążanie za swym własnym wewnętrznym celem. Las przygotowuje dla nas nieoczekiwane sytuacje, w których możemy poddać próbie własną inwencję i kreatywność. Mamy tutaj możliwość obserwowania sposobów, w jaki zazwyczaj reagujemy, które oferują nam automatyczne rozwiązania danej sytuacji. Ale mamy tutaj również możliwość zrozumienia, że w stosunku do danych kwestii możemy postępować także inaczej. Kiedy kroczymy przez cichy las, nasze mózgi zaczynają odbierać inne częstotliwości. Z początku staramy się walczyć z ogromem naszych chaotycznych myśli, ale kiedy tylko znajdziemy spokój, ich napór stopniowo ucicha. Zaczniemy myśleć jasno i będziemy się czuć oczyszczeni.

Zaczniemy uświadamiać sobie KIM JESTEŚMY, DOKĄD DĄŻYMY i CZEGO CHCEMY. Zaczniemy KREOWAĆ SWÓJ WŁASNY ŚWIAT. Wędrówka przez las jest symbolem naszego życia. Mamy czas. Przychodzimy nieprzygotowani. Odchodzimy przygotowani. Jest to okres, kiedy dojrzewa nasza świadomość, Z leśnej wędrówki powrócimy silniejsi, będziemy znać swój cel i będziemy w stanie wziąć odpowiedzialność za swoje własne życie. W trakcie pobytu w Wilczej Zonie zapoznacie się z buddyjską techniką LEŚNEGO KRĘGU, która stanowi jej nieodłączny element.

LEŚNY KRĄG

Leśny krąg jest poświęcony sztuce wyciszenia się. Cisza oraz specjalnie stworzony harmonogram dnia i czynności prowadzą do przekierowania energii twórczej do wewnątrz. Zaobserwujesz, że przez myśli przechodzą fale nowych konceptów, powiązanych z problemami w rolach, które odgrywasz w pracy, w rodzinie i w relacjach. Poczujesz, że dzięki tygodniowi spędzonemu w ciszy, konkretne odpowiedzi, skrywane w podświadomości, zaczną powracać jako nagłe objawienie. Zostaną uwolnione. Proszę uwierzyć w ten starodawny proces. Działa już od kilku tysięcy lat, został wypróbowany przez wielu mędrców Wschodu. Będzie działać również w Twoim przypadku. Wystarczy spróbować.

Lektorzy

Mgr Kasia Kordylewska
Mgr Kasia Kordylewska

manager kultury i kulturolog, psychoterapeutka, nawigator, talent-manager. (Integrowana terapia Gestalt, The Art end Science of Coaching Erikson College International, Instytut NLP). Bada analogie pomiędzy zachowaniem wilczych watah a życiem społecznym człowieka (w strukturach formalnych, np. w korporacjach). Zajmuje się psychoterapią transpersonalną, jest facylitatorką oddychania holotropowego i lektorką programu w „Fundacji Studiów nad Szamanizmem” Michael’a Harner’a oraz realizatorką opracowanych przez siebie programów terapeutycznych w projektach organizacji non-profit (np. Dobře-Ty!). Jest założycielką Wilczej Zony (strona internetowa: vlcizona.cz). Współzałożycielka Instytutu Terapii Transpersonalnej.

Jan St. Baran
Jan St. Baran

Przewodnik beskidzki (uprawnienia państwowe). Ratownik Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Instruktor i wykładowca przewodnictwa SKPB Warszawa i SKPB Łódź. Specjalność metodyka, bezpieczeństwo, pierwsza pomoc, ratownictwo. Autor programów szkolenia na kursach przewodnickich. Prowadzi m.in. obozy szkoleniowe z zakresu bezpiecznej turystyki, elementów orientacji, pierwszej pomocy i zachowania się w warunkach awaryjnych. Trener w organizacjach pozarządowych. Autor treści na stronach internetowych promujących schroniska górskie i bezpieczeństwo w górach. Rezydent schronisk w Bieszczadach (Pod Małą Rawką i Jaworzec) i w Beskidzie Sądeckim (Bacówka nad Wierchomlą). W ostatnich latach współprowadzący Studencką Bazę Namiotową w Regetowie (Beskid Niski).

STRUKTURA ORGANIZACYJNA

Łączny czas trwania wyprawy – 7 dni

CO ZABRAĆ

Dobrej jakości śpiwór, odzież i obuwie odpowiednie do pobytu na łonie przyrody. Ponadto będzie potrzebny zeszyt lub notes, który będzie służyć jako dziennik, przy pisaniu którego spędzisz mnóstwo czasu.

KORZYŚĆ

Po siedmiu dniach z wilkami każdy uczestnik wytworzy swój własny osobisty symbol mocy i siły!!!

WARUNKI FINANSOWE

Cena 2 200 zł obejmuje:

• schronienie na 7 dni,

• artykuły spożywcze na 7

• 1 lektora i przewodnika grupy (7 dni),

• nadzór i asystę doświadczonego ratownika górskiego •

opłaty w rezerwacie (7 dni),

Cena nie obejmuje:

kosztów podróży, ubezpieczenia!!!

Zgłoszenia i dodatkowe informacje:

Kasia Kordylewska: +420 739 472 216 / kasia@vlcizona.cz

Nr konta bankowego 92 2490 0005 0000 4000 4330 2774 Katarzyna Kordylewska

Dzień 1.

• wieczór – przyjazd do miejscowości Ustrzyki Górne >>>

Dzień 2.

którego uczestnicy zostaną zaznajomieni z programem oraz poinformowani o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w lesie; czas na to, aby wszyscy poznali się wzajemnie i sformułowali swoje oczekiwania.

• Wspólna wyprawa do nocnego obozowiska.

• Wspólne ognisko.

• Wspólne śniadanie – spotkanie informacyjne, w trakcie

Dzień 3. – 6.

• Rozdzielenie zadań.

• Wyjaśnienie celów leśnego kręgu.

• Samodzielna wyprawa w milczeniu w głąb lasu.

• Wspólne ognisko i kolacja.

• Wieczorne spotkanie – refleksja pierwszych doznań.

• Pobudka o wschodzie słońca.

• Wspólne śniadanie. • Poranne spotkanie, wyjaśnienie celów na dany dzień.

• Intensywny trening doznaniowy.

• Wspólne ognisko i kolacja, wymiana refleksji.

Dzień 7.

• Wspólne śniadanie.

• Spotkanie końcowe.